Cestování

Náhodné foto

 

Indie 2008
Indie, Nepál, Írán... 2008

Přístupy

Nový Zéland 2006-07

Články:   

Máme novou práci

Tomáš a Marťa se rozhodli odjet zpátky do Blenheimu, jede s nimi i Radka. Zůstáváme sami. Ještě dva dny pracujeme v baličce a v neděli odpoledne vyrážíme kompletně sbalení oslavit Silvestra do Wanaky. Se čtyřmi dalšími Čechy sedíme u jezera s vínkem a lahváči zabalenými v ponožkách - ve městě je zákaz konzumace alkoholu. Po půlnoci ohňostroj, trochu lepší než ve Slavexu :-). Spíme u jezera, ale pobřežní hlídka nás nenechá vyspat, takže se ráno stěhujeme jinam.

Rozhodujeme se zůstat ve Wanace a najít si tu práci a ubytování. Chodíme po hotelech a restauracích. Spíme ještě v autě u jezera.

Ráno nás opět budí pobřežní hlídka a hrozí pokutou 1000$. Zase se nevyspíme... Máme práci! V hotelu Edgewater ve Wanace. Pokojská a umývač nádobí. Ještě bysme potřebovali něco navíc na večer. Jedeme do Queenstownu na výlet. Vybíráme Švášce spacák, zlevněný na polovinu. V tom z Warehousu (místní horší Makro) už jsme zmrzali dost. Nemají ale standardní velikost :-(. Najednou telefon z Wanaky. Volá nám New World (místní řetězec supermarketu), kde jsme spíše nevyplnili, než vyplnili, dotazník. Potřebují na doplňování zboží! Berem. Večer hledáme ubytování, vybíráme nabídky z místního zpravodaje. Voláme, telefonujeme, voláme, ... V jednom domku chtějí až od pátku. Na další se jedeme podívat až v devět večer a hned se stěhujeme. Bydlíme u paní Shirley Allan v novém krásném domku za 120 na týden za oba + náklady, máme pokojík s hrozně měkkou matraci - musíme vyměnit. Máme přístup k notebooku, tak se snad budeme ozývat častěji.

Práce v New Wordlu je pohoda. Dostali jsme uniformy, takže teď jsme praví Njuworlďáci. Lidi se nás ptají, kde co je, a my jim odpovídáme, že tu pracujeme teprve první, druhý, třetí... den, takže to tu moc neznámé. Nevíme, co jim budeme říkat za měsíc. V hotelu je to trochu horší, v kuchyni se Myšák nezastaví, Šváška v pokojích taky ne, ale aspoň sem tam najde nějaké jídlo nebo dolar k dobru. Navíc máme v hotelu dobré jídlo. Uvažujeme ale, že budeme muset trošku práce ubrat, protože první týden toho bylo moc.

Včera jsme se znovu projeli do Queenstownu a koupili Švášce výborný péřový spacák. Váží kilo, je do -7 (-21 extrém). Dnes (v pondělí) a v úterý máme volno.

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat