Cestování

Náhodné foto

 

Čajovna na ulici v Dillí
Indický Himálaj 2012

Přístupy

Nový Zéland 2006-07

Články:   

Jak se žije ve Wanace

Tak už jsme ve Wanace tři týdny. Nechali jsme si v hotelu jenom dvě směny v týdnu (čtvrtek, pátek) a pětkrát v týdnu doplňujeme zboží v New Worldu. Máme pondělí a úterý volno, ve středu jdeme až na šest večer. V hotelu se docela najíme a když něco zbude, občas si i něco odneseme. V New Worldu nás práce docela baví, do osmi, než zavřou, se proplétáme mezi lidma, kteří se nás často ptají, kde co najdou, a my, když už jim rozumíme, tak nejčastěji říkáme, že nevíme, protože tu pracujeme krátce. Už jsme ale několikrát poradili dobře. V práci hrajeme hru na správné "Njuworldaky". Vykračujeme si v uniformě a reprezentujeme ten jejich předražený obchod.

Ceny jídla

Wanaka je celkové dražší, než byl třeba Blenheim. Tam jsme nakupovali v supermarketu Countdown. Na polovinu výrobků jsou nějaké slevy, třeba z 1.69 na 1.59 dolarů a podobně. I po slevě jsou ceny na české poměry pořád vysoké. 1NZD = 14,6Kč (asi).

Např.
chleba 700g (toustový, zmačkatelný do malé kuličky) ... od 1.19$, lepší i 3.50$ mléko 2l ... 2.99$ až 3.80$
čokoláda 250g ... v akci občas 2.79$, jinak 3.80$ (V Blenheimu bývalá levnější i velká 400g)
kuře střední ... 8.15$ (v Blenheimu bylo velké za 6.99$)
Máslo 500g ... v akci 2.19$ (v Blenheimu za 1.79$)
1 paprika ... běžně 2$
1 kg mrkve ... 3$
brambory 1 kg ... 2.69$
česnek 1 kg ... 13$
pivo 12 x 0,33l ... okolo 18$
sýr 1 kg ... v akci 6.49$
rajčata 1 kg ... 5.49$

S paní domácí vycházíme dobře, občas ji nerozumíme, protože mluví moc rychle. Je to turistka, chodí na výlety s místním tramping clubem. V sobotu paní vytekla voda z pračky, asi v tom máme prsty, ale nevíme o tom. Sundali jsme z postele jednu ze dvou matraci, nedalo se na ní spát, byla příšerně měkká. Bydlíme v nové čtvrti, ještě před deseti lety byly kolem louky. Kousek za barákem máme kopec Mt. Iron. Místní na něj pořád chodí nebo běhají. Poprvé jsme běh vzdali v půlce kopce. Podruhé Myšák, když šel sám, ho vyběhl. Z oken máme výhled na hory nad jezerem.

Dvakrát jsme už byly v nedalekém Queenstownu, což je hodně turistické a taky adrenalinové městečko, kolébka bungee jumpingu. Byli jsme na kratším výletě u Diamond Lake, odkud je hezky výhled na jezero Wanaka a na Mt. Aspiring, nejvyšší horu národního parku, který hned u Wanaky začíná. Taky jsme byly povzbudit naše nové české známé při lezení na Riveside Rock.

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat