Cestování

Náhodné foto

 

V klášteře Matho jsme strávili noc
Indický Himálaj 2012

Přístupy

Nový Zéland 2006-07

Články:   

Další zprávy z Wanaky

Poslední dny byly hodně pracovní, tak už máme práce plné zuby. Máme před sebou dva dny volna! Ve Wanace je teď pořád krásné počasí, tak se určitě skočíme okoupat do jezera a budeme shánět nové botky Myšákovi, protože ty jeho už mají pořádného žraloka. Švášule dostala v hotelu o dolar přidáno a začala taky pomáhat na snídaních. Nejlepší na tom je, že se tam pak můžeme nasnídat. Takže si vždycky naloží plnou misku vynikajich musli s jogurtem, čerstvým ovocem, Myšákovi přinese vajíčka, šunku a jiné dobroty. Pak to zapijeme džusem. Paráda... Jenže za chvilku už spěcháme na housekeeping. Vzali jsme si v hotelu víc směn, celkem čtyři a protože potřebovali ještě další pokojské tak vzal Myšák i na dva dny pokojskou.:) Tak pěkně vysává, čistí koupelny, jde mu to pěkně od ruky. První den jsme pracovali spolu, něco jsme i našli - pár dolarů a víno přímo z Blenheimu. V New Worldu jsme zase dvě směny ubrali. Tam nás to baví a skoro vždycky ním to tam příjemně uteče. Až na "facing up", to je závěrečné rovnání zboží v regálech, ten se vleče.

Pořád tu máme krásné léto, sucho, až dnes pořádně zapršelo. Už bylo načase. Snažili jsme se Myšákovi koupit nějaké botky, protože ty jeho už jsou v pokročilém stadiu rozkladu. Ale nevybrali jsme ani v Queenstownu, ani v Alexandře. Tak jsme si aspoň udělali vejlet. Na motorce nás předjeli a poznali naši známí z vinic z Blenheimu. Makají na jabkách a my se rozhodujeme, jestli sklizeň ještě zkusíme, nebo ne. Zatím přesně nevíme, kdy z Wanaky odjedeme, ale možná to bude už za pár týdnu. Chceme procestovat jih jižního ostrova. Pozvali jsme k nám pár českých známých a udělali palačinkovou párty. Šváška sice prostála většinu času u plotny, protože začala smažit až těsně před příchodem návštěv, ale jinak se akce moc povedla a nás soused Lukáš, který byl taky přítomen, slíbil, že příští týden spáchá něco podobného, ale placky nebudou sladké, ale bramborOve (Lukáš je rozený ostrAvak). Pozval půlku české komunity žijící ve Wanace a blízkém okolí, takže poznáme nové lidí.

Uvažujeme o návštěvě Austrálie, tak hledáme nějaké levné letenky. Možná se nám od klokanů nevyplatí na Zéland už vracet, tak bychom letěli zrovna domů, ještě se zastávkou na Taiwanu a v Thajsku.

O dalším vývoji situace vás budeme průběžně informovat. Děkujeme za pozornost. Konec hlášení. (:-))

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat