Cestování

Náhodné foto

 

Tři dny v údolí Spiti
Indický Himálaj 2011

Přístupy

Nový Zéland 2006-07

Články:   

Fiordland

Blížíme se k Milford Soundu, s nad nejfotografovanějšímu místu na NZ. Cestou podél Milford Road zastavujeme na několika místech, Jediným delším výletem (asi na 3 hodiny) je výstup na Key Summit, skvělý vyhlídkový vrchol. Nocujeme v kempu u jezera. Asi se líbíme jedné australské holčičce, která nám po ránu představuje celou svou rodinu. V noci nám v autě zase běhala myš! Projíždíme lehce strašidelným Homer tunelem, před kterým se slétávají drzí papoušci Kea. Jeden nám začal klovat od stěračů a za jízdy nechtěl odletět že střechy. Nechat tam zaparkované auto, tak ho nepoznáme.

V Milford Sound jsme v deset dopoledne. Počasí jak malované. Sound je vlastně fjord, a Milford Sound je snad nejhezčí, a hlavně jediný rozumně dostupný fjord ve Fjordlandu. Vydali jsme se na plavbu lodí, projížděli pod vodopády a pozorovali lachtany. Na delfíny jsme štěstí neměli. Zase potkáváme naše české známé z Keplera.

Večer jsme spali v originálním Gunn's kempu, u kterého bylo i muzeum věnovalé stavbě tunelu do Milford Soundu. Také světélkující červi a prý nejstarší strom ve fjordlandu.

V Te Anau se šťastně potkáváme s Tomem a Marťou, s našimi spolupracovníky z vinic z Blenheimu. Jdeme se podívat do Wildlife centra, kde mají i ptáky Takahe. Ve volné přírodě jich žije jen něco kolem 200. Byli považovaní za vyhynulé, ale pak je jeden nadšenec objevil v horách uprostřed fjordlandu. Společně nocujeme u jezera Manapouri. Vaříme, a rozebírame, co je nového v Blenheimu a ve Wanace. Ráno se loučíme a pokračujeme do Borland Passu. Naše autko se tam po štěrkové cestě šplhá asi hodinu. Odtud jdeme na výlet k plesům pod Mt. Burns. Stavujeme se také u Lake Monowai a večer spíme u historického mostu v Clifdenu. Mají tam oslíky i poníky.

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat