Cestování

Náhodné foto

 

Na treku z Hemisu do Datu
Indický Himálaj 2012

Přístupy

Nový Zéland 2006-07

Články:   

Tři víkendové treky

14. - 15. 10. 2006 Náš první výlet směřoval do národního parku Nelson Lakes. Bylo to trošku cílené, protože jsme si zároveň chtěli v hotelu, který u tohoto národního parku leží, domluvit práci. Během dvou dnů jsme obešli jezero Rotoiti. Viděli jsme poprvé papouška Keu, který se nás vůbec nebál. Naše sušenky mu chutnaly a snad mu nezpůsobilý žádné zažívací potíže. V noci chodil po střeše chaty a číhal. Druhý den nám pršelo, takže jsme přišli na interview do hotelu celí mokří. Ale práci stejně máme.

21. - 22. 10. 2006 Chtěli jsme si trochu odpočinout od práce na vinici, a tak jsme vyrazili na Queen Charlottě Track, který leží v oblasti Marlborough Sounds - fjordů, zátok a nepříliš vysokých kopců vystupujících z moře. Cestou nám pršelo, ale doufali jsme, že se počasí zlepší. Ale nezlepšilo. Krajina byla moc zajímavá, ale po deštivé noci ve stanu jsme se rozhodli další den už nepokračovat a šli jsme na stopa. Zpátky k autu jsme se svezli na korbě malé dodávky, promrzlí ve větru a dešti, ponča nám vlála, jsme dřepěli a drželi se železných tyčí. Třeba se sem ještě jednou podíváme...

4. - 6. 11. 2006 Podnikli jsme třídenní trek pod horu s mystickým maorským názvem Tapuae-o-uenuku (2885m), se dvěma Martiny - malým a velkým. Výstup na vrchol se nakonec kvůli sněhu nekonal, ale i tak má Šváška výškový rekord - 2400m. Cestou tam i zpět jsme brodili ledovou řeku v soutěsce, na 15 kilometrech asi 100x.

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat