Cestování

Náhodné foto

 

Turecko 2008
Indie, Nepál, Írán... 2008

Přístupy

Nový Zéland 2006-07

Články:   

Co je nového v Blenheimu

Už je teplo a tak se dá okoupat v řece za barákem spolu s úhořem. Myšák změnil image - ostříhala jsem ho. Odjezd do hotelu se nakonec nekonal. Sepsali jsme si plusy a mínusy, pořád to řešili, se všema se v Blenheimu rozloučili. Když už jsme měli skoro sbaleno, zviklala nás naše spolubydlící Radka. Ta nám domluvila novou práci, taky na vinici. Je to mnohem lepší než u Ashishaka Nishaka - o dolar víc na hodinu, můžeme pracovat až do večera, ale tak dlouho, jak Thajci, kteří s náma pracují, jsme ještě nevydrželi. Ti běžné makají do 9 do večera. Večer uvaří kotel rýže a ráno zas do práce. Jsou fakt dobří. Zakuklení od hlavy až k patě. Když máme volno, tak se snažíme někam vyrazit na výlet. Šváška už začíná víc řídit naše autko, už má najeto tak 400 km.

Zažili jsme dvě párty, jednu s lidma z bývalé práce - snad z deseti různých zemí (Brazilci, Němci, Kanaďanka, Polák, Češi, Čilan, Rus...) a narozeninovou párty u nás doma, která skončila před několika hodinama. A co je největší novinka, nás baráček na Elizabeth street je na prodej. Doufáme, že to nebude moc brzo.

V práci na vinicích děláme teď hlavně hodinovky - stříhání větví, zvedání drátů, ale teď přijdou zase kontrakty - práce placené podle toho, kolik odmakáme. Hlavně zvedání drátů, ale už na větších rostlinách, protože nám pořádně povyrostly. Takže to už není taková pohodička, a dá to zabrat, hlavně holkám. Léto ne a ne přijít, honí se tu nějaké studené fronty od Tasmanova moře, pořád fouká z jihu od Antarktidy, takže v práci je chladněj než v říjnu, když jsme začínali. Byly kroupy, bouřka, na kopcích dost nasněžilo. Dnes zničehonic 32 stupňů! Na zítřek hlásí zase 16. To jsou skoky... Vánoční šílenství je tu ještě horší než u nás, všude je Santa na sněhu, přitom venku pere slunko.

Náš domek je už prodaný. Nový majitel se nastěhuje 12. ledna. Ale to už stejně v Blenheimu nebudeme.

Na vinici s náma od poloviny listopadu pracují Martina a Tomáš, dva manželé z Říčan u Prahy. V práci je veselo, většinou stříháme zmrzlé větve, někdy zvedáme dráty, skoro všechno na hodinovku. Celkové je to větší pohoda než první měsíc, kdy jsme dělali bud-rubbing a chodili pak jak "naprcani kačeři" (Honza a Terka, od kterých jsme koupili autko měli pravdu). Začali jsme v práci víc komunikovat s thajčíkama, někteří umí trošku anglicky. Nejlíp asi Luecha, kterého Radka přejmenovala na Vildu.

Rozhodli jsme se, že na třešně do Otaga (jedna z provincii na jihu jižního ostrova) odjedeme už před Vanocema a že si cca 800 km cestu protáhneme na týden a spojíme ji s cestováním. Odjíždíme ve čtvrtek 21.12., Tomáš a Marta pojedou až v sobotu. Vypadá to, že Radka pojede na jih s nama. Ve středu 27. bysme se měli všichni hlásit v městečku Cromwell na sklizeň třešní.

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat