Cestování

Náhodné foto

 

Přes Bhaba Pass z Kinnauru do Spiti
Indický Himálaj 2011

Přístupy

Západní Čína a Kyrgyzstán 2010

Články:   

Nedělní trh v Kašgaru

Zamířili jsme nejrpve na zvířecí trh. Byl jedinečný - něco takového jsme ještě neviděli. Strávili jsme mezi obchodujícími Ujgury a jejich domácími zvířaty celé dopoledne. Mohlo nás mrzet snad jen to, že nedorazil nikdo s velbloudy. Také počet západních turistů, kteří se na trh přišli podívat, by se nezávislým cestovatelům nemusel příliš zamlouvat.

Po úžasných hodinách strávených na zvířecím trhu nás ne až tak moc nadchnul klasický nedělní trh ve městě. Příliš mnoho čínského zboží, čínského betonu a železa. Přesto měl svoje kouzlo, vždycky je to hlavně o lidech.

Stali jsme se svědky rozhovorů čínských turistů a ujgurských prodavačů, a přestože jsme z jejich řeči nerozuměli prakticky ničemu, z jednání Číňanů jsme měli pocit, že se k Ujgurům chovají nadřazeně. Na jiném místě, v jedné typické ujgurské čajovně, jsme popíjeli zelený čaj a styděli se vůbec vytáhnout foťák a pořídit nějaký záběr úžasně fotogenických pánů v jejich "domácím" prostředí, když se přihnala partička mladých Číňanů ověšených drahými digitály, se kterými začali zblízka cvakat pány sedící u jednotlivých stolů, bez jediné otázky nebo gesta svolení. Jeden Ujgur jejich počínání nahlas komentoval, ostatní se však tvářili, že jsou pro ně mladíci vzduch.

Netroufáme si ale z těchto zážitků dělat nějaké obecné závěry, bylo to jen pár konkrétních zkušeností.

    

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat